Sosíkovské hrátky 2018

7. ročník „Sosíkovských hrátek“ je za námi.

19. 6. 2018 proběhla na naší škole přehlídka amatérských dramatických souborů základních a středních škol Kladenska, kterou jsme nazvali „Sosíkovské hrátky“ podle našeho SOSÍKA ve znaku školy.
Těší nás přízeň „Dramatického klubu Gymnázia Kladno“, který si u nás zahraje každý rok, letos dvě vystoupení. Velký dík Miladě Pochmanové, která klub vede.
Dalším věrným účastníkem našich „hrátek“ je „Dramatický kroužek Vašatova“ pod vedením Melánie Hozové a Adama Čermáka. V tomto roce také se dvěma vystoupeními.
Aktivním souborem je ZUŠ Kladno, v tomto ročníku zahráli šest scének, všechno to byly herecké koncerty vystupujících. Takže smekáme před Janem Nedomou, který je vede.
Nejmladšími účastníky byly – jako každý rok – děti 1. stupně ZŠ Vinařice, které si svá vystoupení samy píšou a pak pod vedením Eleny Barnincové nastudují a bez trémy dokonale předvedou. Opět nás velmi pobavily.
Naši školu zastupovali hudebníci – kapela z S2 pod vedením Jindřicha Hátle z téže třídy, byli příjemnou změnou mezi dramatickými kroužky a byli výborní.
Užili jsme si společně pěkné dopoledne, škola byla plná hostů, kteří přišli podpořit své děti a sebe potěšit jejich výkony. Věříme, že se všem u nás líbilo a za rok na 8. ročníku „hrátek“ snad na shledanou se těší Helena Polterová.

Fotografie  – https://ssedmii.rajce.idnes.cz/Sosikovske_hratky_2018/