Kritéria přijímacího řízení

Kritéria přijímacího řízení – denní studium
pro školní rok 2020/2021

  1. Zákonní zástupci žáka podávají přihlášku do 1. kola přijímacího řízení do 1. března 2020. Přihláška musí obsahovat všechny náležitosti uvedené v § 1 vyhlášky 353/2016 Sb. Součástí přihlášky na obor Stavebnictví a Technické lyceum je též zdravotní posudek podle § 1 odstavce g) téže vyhlášky.
    Veškeré informace najdete na stránkách MŠMT – odkaz zde
  2. Postup a hodnocení přijímacího řízení je upraveno směrnicí, která je přílohou těchto kritérií.
  3. Součástí přijímacího řízení je vykonání „Jednotné přijímací zkoušky z matematiky a českého jazyka“.
  4. Při přijímacím řízení uchazečů, kteří získali předchozí vzdělání ve škole mimo území ČR a uplatní § 20 odst. 4 Školského zákona, bude postupováno podle § 14 odst. 1 vyhlášky 353/2016 Sb.
  5. Při přijímacím řízení uchazečů se speciálními vzdělávacími potřebami bude postupováno podle § 13 vyhlášky č. 353/2016 Sb.
  6. Výsledky přijímacího řízení budou zveřejněny podle § 60e odst. 1 zákona 561/2004 Sb. Školský zákon, a podle § 15 vyhlášky č. 353/2016 Sb.
    Veškeré informace o přijímacích zkouškách naleznete na stránkách CERMATu – odkaz zde

Kladno 9. prosince 2019

RNDr. Václav Opatrný
ředitel


Směrnice stanovení pořadí žáků v 1. kole přijímacího řízení

1. Do výsledku bude zahrnut počet získaných bodů z přijímacího testu Jednotné přijímací zkoušky z matematiky a z českého jazyka.

Maximální počet získaných bodů za testy přijímacích zkoušek je 100 bodů,
Váha tohoto kritéria je 74 %.

2. Budou přiděleny body za výsledky na konci 8. ročníku a v pololetí 9. ročníku takto: (Body se přidělují za každé období, v případě splnění více uvedených podmínek se přiděluje vyšší počet bodů)
• Průměrný prospěch 1,0 („samé jedničky“) – 9 bodů
• Průměrný prospěch do 1,20 — 8 bodů
• Celkové hodnocení „Prospěl s vyznamenáním“ — 6 bodů
• Celkové hodnocení „Prospěl“ a žádná známka není horší než „chvalitebný“ – 4 body
• Celkový prospěch do 2,0 s hodnocením v některém předmětu horší než „chvalitebný“ – 2 body

Maximální počet získaných bodů za celkové výsledky je 18 bodů
Váha tohoto kritéria je 13 %.

3. Bude obodována známka z matematiky, z českého jazyka a anglického jazyka předposledního ročníku, ve kterém plnil povinnou školní docházku a známka z matematiky z českého jazyka a anglického jazyka posledního ročníku, ve kterém splnil nebo plní povinnou školní docházku takto:
výborný – 3 body, chvalitebný – 2 body

Pokud žák není hodnocen z českého jazyka (uchazeč, který získal předchozí vzdělání mimo území ČR), započte se místo bodů za známku z českého jazyka výsledek školního testu z českého jazyka obodovaný v rozsahu
0-3 body.

Pokud žák neměl anglický jazyk, započte se známka z jiného cizího jazyka uvedená na vysvědčení. Pokud má 2 cizí jazyky a ani jeden není anglický jazyk, započte se lepší výsledek.

Maximální počet získaných bodů za známky z českého jazyka, matematiky a anglického jazyka je 18 bodů
Váha tohoto kritéria je 13 %.

4. Výsledný počet bodů je součet bodového ohodnocení všech tří částí přijímacího řízení. Maximální počet bodů, které může žák získat, je 136 bodů.

5. Pořadí žáků bude stanoveno podle výsledného bodového zisku pro každý obor zvlášť. V případě rovnosti bodů rozhoduje o pořadí součet bodů z obou částí státní přijímací zkoušky, v případě, že je i tento součet stejný, je dalším kritériem počet bodů z přijímací zkoušky z matematiky.
Pokud žák nevykonával jednotnou přijímací zkoušku z českého jazyka (uchazeč, který získal předchozí vzdělání mimo území ČR), bude výsledné pořadí tohoto žáka stanoveno podle § 14 vyhlášky 353/2016 Sb.

6. Žák úspěšně vykonal přijímací řízení, pokud počet získaných bodů je nejméně 40.

7. Přijati budou všichni žáci, kteří úspěšně vykonali přijímací řízení, do maximálního počtu přijímaných žáků na daný obor. Na každém oboru budou ponechána 2 místa na odvolání.

Kladno 9. prosince 2019

RNDr. Václav Opatrný
ředitel