Cizí jazyky

Bylo nebylo – výstava francouzských impresionistických malířů

Ve slunečný čtvrtek 9. 9. 2021 jsme se vlakem vydali do výstavní síně Forum Karlín na impresionistickou výstavu BYLO NEBYLO. Druhý, třetí a čtvrtý ročník francouzštiny doprovázely paní učitelky Stříteská, Sekeráková a Dluhošová. Na výstavě bylo k vidění například dílo od Bohumila Kubišty „Meditace“, Vincenta Vana Gogha „Hvězdná noc“, Clauda Moneta „Lekníny“ a mnoho dalších zajímavých děl a autorů. Nejvíce nás zaujalo dílo „Hvězdná noc“, které na nás působilo velmi poklidně. Impresionismus jako umělecký směr druhé poloviny 19. století staví do popředí prchavé dojmy, malíři pracují s širokou paletou barev a se světlem. A o tom jsme se přesvědčili právě na této výstavě. Moc jsme si to užili, atmosféra byla parádní a celkový dojem velice příjemný.

Za celou skupinu zpracovaly Niki Husáková a Lucka Klimešová (O2)

Projekt Do Německa na zkušenou

30. 4. 2021 se pro třídy E3, O3 a T3 a 13. 5. 2021 pro třídy E2, O2 a T2 uskutečnila beseda na téma „Do Německa na zkušenou“. Lektorka dala studentům podrobný přehled o tom, jak mohou vycestovat do Německa za prací, brigádou, dobrovolnou činností nebo studiem a přes jaké agentury je možné se hlásit. Zároveň jim v rámci projektu nabídla pomoc a podporu při vyřizování grantů.

Ohlas byl pozitivní a  studenti dostali zároveň přehledně zpracovaný soubor se všemi nabídkami.

Především z hlediska motivace k učení se druhým cizím jazykům hodnotím projekt velmi kladně.

Soutěž Je sais faire en français

Student T3 Matyáš Pydych se v rámci Dnů Frankofonie zúčastnil soutěže Je sais faire en français. Účastníci měli za úkol natočit video, ve kterém představí své město. Ve velké konkurenci se Matyáš nakonec neprosadil, ale jeho práce určitě stojí za vidění.