Projekt „Leonardo“

Středočeský kraj pozval střední školy do projektu „Leonardo“. Protože tohoto renesančního umělce a vynálezce v hodinách českého jazyka učíme, vyhecovali jsme studenty třídy T3 k účasti. Nakonec z toho byly dvě skupiny, ke kterým se přidali studenti E3 kvůli marketinkové části projektu.

Úkolem bylo vyrobit model podle některého z Leonardových vynálezů, inovovat ho a přenést do 21. století. Model měl být funkční, pohyblivý. Jedna skupina vyrobila otočný most (opravdu se otevíral!!!) a druhá dron, který by z lékáren roznášel léky k těm, kteří mají problémy s chůzí či dopravou.
Ekonomické lyceum dodalo finanční rozvahu a marketinkovou část prezentace. Ve čtvrtek 12. 12. 2019 bylo finále na ČVUT v Praze. Model dronu obsadil 2. místo a kluci získali voucher na nákup chytré elektroniky v hodnotě 40 000 Kč. Model mostu byl na čtvrtém místě, což je také velmi pěkné.
Během akce probíhala soutěž ve hře virtuální reality, kterou vyhrál náš žák Lukáš Frolík. Získal vstupenky na akci s virtuální realitou.
Oběma skupinám moc děkujeme za vzornou (a to doslova vzornou) reprezentaci školy, byli velmi kultivovaní a působili velmi dobrým dojmem. Myslím, že naše škola tam zanechala výraznou stopu.
Jak kluci říkali: „Škola nás baví, chodíme sem rádi!“

Leonardo1

Leonardo3