V pátek 16. prosince 2016 se uskutečnil poznávací zájezd do Míšně. Zájezd jsme pořádali ve spolupráci s cestovní kanceláří SLAN tour. Akce se zúčastnilo 42 studentů ze tříd E1, T1, O1, T2, O2, E3, T3, O3 a O4.
Dopoledne jsme navštívili porcelánku, která byla založena v roce 1710 jako první evropská manufaktura na porcelán. V ukázkových dílnách jsme se seznámili s různými technikami výroby a zdobení porcelánu a následně jsme se kochali obrovským množstvím exponátů v místním muzeu.
Následovala prohlídka města. Vystoupali jsme k zámku Albrechtsburgu a míšeňské katedrále. Vychutnali jsme si překrásnou vyhlídku na město a pokračovali směrem k hlavnímu náměstí, kde se koná adventní trh. Po krátkém rozchodu a ochutnávce místních specialit jsme se vydali na zpáteční cestu, která byla ještě přerušena nákupní zastávkou na Pražské ulici v Drážďanech.
Simona Růžková
Natalia Kostiuková