V týdnu od 9. - 14. 11. 2015 se 80 studentů naší školy zúčastnilo v rámci projektu "Jazykově-vzdělávací kurzy pro žáky", jazykového pobytu v Londýně. Studenty, kteří si svou účast na zájezdu zasloužili díky svému prospěchu a znalosti angličtiny, čekal pobyt v anglických rodinách, tři dny výuky v anglické jazykové škole a prohlídka Londýna a jeho okolí.

9. 11. jsme se v odpoledních hodinách vydali dvěma autobusy směr Německo - Belgie - Francie - Velká Británie. Po téměř osmnáctihodinové cestě nás čekala celodenní prohlídka Londýna, kterou jsme si navzdory její náročnosti moc užili.

V následujících dnech trávili studenti každé dopoledne ve škole pod dozorem vyučujících - rodilých mluvčích, odpoledne potom vyjeli na předměstí Londýna načerpat atmosféru podzimní Anglie. Kromě samotného Londýna jsme navštívili původní královský palác Hampton Court, druhý největší obývaný hrad na světě a jedno ze sídel královny Alžběty II. Windsor a prestižní chlapeckou školu Eton.

Každý večer se potom studenti vraceli do ´svých´ rodin, kde měli možnost poznat každodenní život v Anglii a procvičit si angličtinu s rodilými mluvčími. Pobyt v rodinách a výuka ve škole ve studentech zanechaly asi největší dojem.

Jazykový pobyt se nám velmi vydařil a v příštích letech se do Velké Británie zase rádi podíváme!

 

anglie1 2015

anglie2 2015

 

 

© 2016 Střední průmyslová škola stavební a Obchodní akademie Kladno, Cyrila Boudy 2954