Informace o francouzském jazyce

frj

Milí uchazeči, vážení rodiče,Naše škola je jednou ze tří škol na Kladně, která nabízí francouzštinu jako druhý, cizí jazyk. Její role bude v dnešní Evropě, obzvláště po odchodu Velké Británie stoupat. Jedná se o oficiální jazyk nejen Evropské unie, ale celé řady dalších mezinárodních institucí. A je možné, že se po absolvování naší školy budete ucházet o místo ve státní správě a právě francouzština by vám mohla pomoci v budoucím, profesním růstu. Na českém trhu působí i celá řada francouzských firem.

Dnes je již zcela běžné, že po maturitě odcházejí studenti studovat do zahraničí. Pokud budete umět francouzsky, otevírají se vám dveře do velké části Evropy.

Jedná se o jazyk nezbytný i při cestování, jelikož s Němcem či Rakušanem se domluvíte anglicky bez větších problémů, s Francouzem nikoliv.obí i celá řada francouzských firem.

Nejedná se o jazyk nikterak složitý. Je pravidelný, což výrazně usnadňuje jeho učení. Navíc je krásný a libozvučný.

Vyučující, které budou francouzštinu učit, vás připraví i na mezinárodní zkoušky DELF. A mezinárodní jazykový diplom je velkou výhodou na trhu práce.

Naše navázala partnerství s Francouzským institutem v Praze. Díky tomu, můžeme využívat jazykové ateliéry či navštěvovat kino. Za příznivých podmínek pořádáme poznávací zájezdy do Francie.

Zkuste vybočit z davu a pojďte se učit francouzsky!