ŠACHik – šachový kroužek

Jsi v šachu! Nedej se, braň se, přejdi do útoku!

Zakládáme na SOSIKU šachový kroužek – „ŠACHik“.  Zájemci se nahlásí buď osobně u p. Procházky, nebo je možno přihlásit se přes chat v TEAMS. Tam bude mít Šachik i hlavní sídlo.

Co lze očekávat a jak budeme fungovat?

Zábava, napětí, odreagování …šachové partie online, offline i tváří v tvář. Možnost mnoha soupeřů mnoha úrovní, podpora konzultací, můžeme vytvořit vlastní žebříček, turnaje atd. Vše záleží jen na podmínkách a naší domluvě.

Sosikův Šachík z kladenských škol nejlepší

Dne 19.3. se v Neratovicích konalo krajské kolo v šachu. Tým se účastnil ve složení Tomáš Musil, Víťa Tvaroh, Tomáš Hrabě, Šimon Gabriš a Vašek Hora.  Ambice skončit v horních patrech 26 členného pole se týmu dařilo naplňovat zpočátku turnaje. Konkurence byla přeci jen natolik kvalitní, že konečné umístění ve středu pole je trochu zklamáním. Příjemnou tečkou byl poslední zápas turnaje s prvním týmem Gymnázia Kladno A, které jsme vyhráli. To rozhodlo o konečném umístění Sosika nejvýše ze škol okresu Kladna 🙂. Všem děkuji.

Konečné výsledky turnaje i jednotlivých hráčů zde:

Chess-Results Server Chess-results.com – Krajské kolo ZŠ, SŠ, SOU a Gymnázií v rapid šachu školních družstev

Šachíkův Vánoční blitzák

Ve středu 15.12. se odehrál první šachový turnaj v bleskovém šachu o Putovní pohár. Jeho majitelem se za 1. místo se pro tento rok stal Martin Jakubčo. Další umístění na širším podiu na 2.místě získal Tomáš Hrabě a na 3.místě Tomáš Musil. 4. místo obsadil Michal Slavíček, 5. místo Matyáš Keimar a 6. místo Šimon Gabriš. Děkuji všem účastníkům a budeme se těšit opět za rok.

Šachik Open zná svého Vítěze

V pondělí 26. 6.se odehrál Šachíkův turnaj opět mistrně vedený panem Bukem. Děkujeme. Turnaje se zúčastnilo 15 hráčů, perfektní byla naprostá převaha nových tváří, které budou přidány do členské základny Šachíkova kroužku. Vítězem se stal Víťa Tvaroh z T3, čímž potvrdil roli favorita. Na podium se dostali také za 2.místo Tomáš Hrabě z E2, 3.místo Tomáš Musil z E2, 4.místo z Vláďa Traktin z S3B a 5.místo Šimon Gabriš z T1.

Šachík v krajském kole na pódiu!!!

V úterý, 21. 3. 2023, se konalo Krajské kolo v šachu v Neratovicích za účasti 16 týmů ze Středočeského kraje.  Jedno z našich družstev ve složení Víťa Tvaroh, Filip Molhanec, Antonín Vitoušek, Honza Doníni skončilo v ostré konkurenci, zejména gymnázií, na super 5. místě, a to ještě pouze na pomocné body a od medaile nás dělili jen tři vítězné partie z osmadvaceti. Dalšími našimi hráči byli  Martin Kučera, Tomáš Musil, Kryštof Horáček a Vláďa Traktin. Všem děkujeme za reprezentaci Sosika.

Šachík těsně pod vrcholem

V regionálním přeboru škol okresů Kladno a Rakovník 29. 11. 2022 naše družstva obsadila super 2. a 6. místo a můžeme se těšit do kraje. Zisku mety nejvyšší bohužel tradičně dokázali zabránit studenti Gymnázia Kladno. Gratulujeme, díky všem!