VÍTĚZSTVÍ V CELOSTÁTNÍ SOUTĚŽI BIM EDU

V letošním školním roce proběhl nultý ročník celostátní SOUTĚŽE BIM EDU PRO STŘEDNÍ ŠKOLY, kterou vyhlásila agentura ČAS (Česká agentura pro standardizaci). Za naši školu se soutěže účastnili studenti 3. ročníku STA: Kelíšek Jakub, Melen Dominik a Fišer Jaroslav.

Cílem soutěže bylo přiblížit studentům metodu BIM (Building Information Modeling), tedy práci s digitálním modelem stavby jako komplexním zdrojem informací. Žáci se v rámci soutěže učili pracovat nejen s grafickými daty, ale také se strukturovanými informacemi, datovými standardy a digitálními nástroji.

V soutěži se Jakub Kelíšek umístil na 1. místě. I další naši studenti byli velice úspěšní. Dominik Melen obsadil 4. místo a Jaroslav Fišer 7. místo.

Všichni zúčastnění studenti zatím obdrželi účastnické listy a drobné dárky jako poděkování za svou účast. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční 12. listopadu v rámci akce Cena Lista, která proběhne v reprezentativních prostorách Kaiserštejnského paláce v Praze. Jde o ocenění, které Česká agentura pro standardizaci uděluje každoročně osobnostem, které významně přispěli k rozvoji standardizace.

Všem studentům moc gratulujeme.